utorak , 12 novembar 2019
Naslovna / Sport / Odbojkaši Spartaka preko imenjaka iz Ljiga overili su vizu za četvrtfinale Kupa Srbije

Odbojkaši Spartaka plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su, u Hali sportova, pobedili imenjaka iz Ljiga sa 3:0.

Ova utakmica predstavljala je svojevrsnu reprizu meča drugog kola prvenstva u Super ligi, u kojoj su Subotičani, pre dve nedelje, takođe pred svojim navijačima, savladali istog protivnika sa identičnim rezultatom..

Odbojkaši Spartaka bili su uverljivi tokom celog susreta, pa je jedino prvi set protekao u znaku male rezultatske neizvesnosti, ali su blokovi Aleksandra Tumbasa presudili, tako da su domaćini, na kraju, slavili sa 25:23.

U nastavku meča gosti su morali da se pomire sa dominacijom Subotičana, koji su drugi set rešili u svoju korist sa 25:12, dok je rezultat poslednje deonice bio 25:16

Nakon ovog trijumfa, izabranici trenera Igora Žakića neće imati puno vremena za odmor, jer im već u petak, 3. novembtra, u okviru četvrtog kola Super lige u goste dolazi Ribnica iz Kraljeva.