Novi poraz odbojkašica „Spartaka“

Zahuktava se borba za opstanak u Superligi Srbije za odbojkašice. U drugom kolu „mini lige“ devojke „Spartaka“, juče, su izgubile u Beogradu od istoimenog domaćina sa ubedljivih 3:0.

Samo u prvom setu Subotičanke su pružile malo jači otpor domaćim igračicama, koje su, uz pomoć svojih navijača, ipak, slavile sa 27:25.

U preostala dva seta odbojkašice „Beograda“ poentirale su sa 25:18 i ostvarile su drugi trijumf, koji ih približava opstanku u domaćem „elitnom“ šampionatu, dok devojkama „Spartaka“ sledi žestoka borba za opstanak, jer im je ovo drugi uzastopni poraz u takozvanom „razigravanju“.

Među mladim izabranicama trenera Damira Petkovića najefikasnija igračica bila je Brazilka Nataša Valjente-Bastos, koja je postigla 12 poena.

Narednu priliku za popravni odbojkašice „Spartaka“ imaće 6. marta, kada im u goste dolazi ekipa „Kleka“.