Košarkaši Spartaka ostvarili su pobedu posle dužeg perioda

Košarkaši Spartaka ostvarili su pobedu posle dužeg perioda.U nastavku takmičenja košarkaške lige Srbije domaći igrači na svom parketu bili su bolji od ekipe Beovuka rezultatom 99:90.Bio je ovo jedan težak meč za igrače Spartaka koji su uspeli da ostavre važne bodove pre svega na psihološkom planu.Subotički tim dobro je otvorio meč poveli su domaći sa 13:2 da bi prvu četvrtinu domaći dobili sa 24:18. U nastavku utakmice gosti su uspeli da dođu do izjenačenja ali ne i da povedu u ovom susretu,za kratko vreme košarkaši Spartaka poenima mladog Kuridže dolaze do prednosti od poena razlike.Do kraja druge četvrtine ekipa Slobodana Bjelica delovala je terenu sa puno energije da bi na odmor otišli sa prednošću od 51:38.Za prvih 20 minuta u redovima subotičkog tima dosta problema gostujućoj ekipi zadavali su Luka Igrutinović i Vanja Gazibegović koji su postigli po 16 poena.

Tokom druge dve četvrtine igrači Spartaka kontolisali su rezultat u svoju korist da bi u samoj završnici dobro morali da se pomuče kako bi ostvarili povoljan rezultat.Polovinom poslednje četvrtine Spartak je imao prednost od 90:74 zatim gosti dolaze do mini serije poena ali pribranost domaće ekipe u poslednja dva minuta bilo je dovoljno za pobedu od 99:90. Najefikasniji igrač utakmice bio je domaći igrač Igrutinović sa 29 poena,ali i ostali igrači su dali doprinos kako bi došli do trijufna.