Igračice ŽFK Spartak na početku kvalifikacionog turnira triunfovale nad šampionkama Izraela

Igračice ženskog fudbalskog kluba Spartak početak kvalifikacionog turnira počele su pobedom nad šampionkama Izreala. Plave golubice pobedile su sa sedam jedan. Može se reći u ovom meču presudilo je i te kako iskustvo igračica Spartaka u evro takmičenjima. Utakmica je odigrana na stadionu u Nikšiću. Devojkama Spartaka nije dugo trebalo da zatresu mrežu šampiona Izreala.Posle 13 minuta igre Nina Dorin postiže prvi gol za jedan nula. Violeta Slović na isteku 22 minuta dovodi svoj tim u vodstvo od dva nula. Nije dugo trebalo da popularne golubice imaju rezultat u svoju korist od četiri nula . Za manje od dva minuta dvostruki strelac na meču bila je Marija Radojičić, ali prvih 45 minuta završilo se rezultatom 4:1. U nastavku utakmice još tri gola devojaka Spartaka za pobedu. Uspešne su bile Marčela i Tijana Filipović. U drugom meču devete grupe Norveški Avaldneš bio je bolji od prvaka Crne Gore ekipe Breznice rezultatom 2:1. U drugom kolu koje se igra u petak 25 avgusta igračice Borisa Arsića igraju protiv prvaka Crne Gore u Podgorici od 17 časova i 30 minuta.