subota , 4 april 2020
Naslovna / Sport / Fudbaleri Zemuna odneli su sva tri boda iz Subotice

Fudbaleri Zemuna odneli su sva tri boda iz Subotice

Fudbaleri Spartaka doživeli su četvrti uzastopni poraz u prolećnom delu prvenstva Super lige, pošto su, juče, na Gradskom stadionu, nakon vođstva od 1:0, izgubili od ekipe Zemuna sa 2:1.

Ovaj duel započeo je velikom šansom za goste, ali je šut napadača Zemuna pogodio prečku. Iako je prvih petnaest minuta igre pripalo protivničkoj ekipi, Spartak je poveo sa 1:0, u 38. minutu, pogotkom mladog Ognjena Đuričina, a na asistenciju Nemanje Nikolića.

Samo minut pre toga, plavi golubovi ostali su bez kapitena Dejana Kerkeza, koji je morao da napusti teren zbog povrede, a umesto njega u igru je ušao Nemanja Tekijaški, što je sigurno umnogome promenilo prvobitno zacrtani koncept igre subotičkog superligaša, koji se celo vreme borio pod imperativom pobede.

U drugom poluvremenu borbeni gosti su iz dva, izvanredno izvedena, slobodna udarca, preko Nikole Petkovića, preokrenuli rezultat u svoju korist i odneli su sva tri boda iz Subotice.

Uprkos ovom neplaniranom, osmom po redu, porazu u tekućem šampionatu, fudbaleri Spartaka zadržali su plasman na petoj poziciji na tabeli, a u nedelju im predstoji izuzetno teško gostovanje u Nišu protiv trećeplasiranog Radničkog, koji je, juče, u Ivanjici slavio protiv Javora sa 3:1, a u jesenjem delu prvenstva izabranici trenera Aleksandra Veselinovića trijumfovali su protiv „Meraklija“, u Subotici, sa 4:2.