Fudbaleri Sprtaka nastavljaju svoje međunarodno putovanje.

U revanš utakmici drugog kola za ligu Evrope i pored poraza u Pragu od ekipe Sparte,igrači Spartaka nastavljaju svoje takmčeje u Evropi.Domaća ekipa Sparte pobedila je tim Vladimira Gaćinovića rezultatom 2:1.Bila je ovo i te kako teška utakmica za oba tima,što se videlo od samog početka susreta.Domaća ekipa nije imala šta da čeka od prvog sudijskog zvižduka napadali su pred golom ekipe Spartaka.Šta se sve dešavalo pre i posle utakmice imaćete priliku da vidite,sobzirom da je naša ekipa bila na licu mesta.Kamerman Dragan Marjanac pratio je svaki korak fudbalskog kluba Spartak

I pored poraza u prestonici Češke , ekipa Vladimira Gaćinovića obezbedila je naredni krug kvalifikacija za ligu Evope.Od prvog minuta igrači domaćeg tima krenuli su na sve ili ništa kako bi ugrozili gol Spartaka. Tim iz Subotice odolevao je koliko je mogao,golman Perić bio je na visini zadataka tokom većeg dela utakmice.Na isteku 30 minuta Sparta je povela sa jedan nula strelac je bio Šural,do kraja poluvremena doaći tim mogao je da udvostruči prednost ali mreža Spartaka se nije zatresla. Posle primljenog gola,za subotičane još jedan peh povreda Nemanje Ćalasana koji je zbog povrede glave morao da napusti teren.

Pitali smo subotičane šta oni misle o pralazu u naredi krug kvalifikacija za liga europe

Nastavak utakmic protiče i dalje u znaku ekipe Sparte koja želi što pre da ođe gola,što im je pošlo za rukom u 66 minutu strlac je bio Srđan Plavšić koji je nekada nosio dres Subotičkog Spartaka.Nakon primljenog drugog gola subotička ekipa na terenu delovala je da je meč završen ali kako je veme odmicalo igrači Spartaka koji su bili na terenu bude se na vreme kako bi došli u poziciju da ugroze gol Češkog predstavnika.U 75 minutu utakmice igrač Spartaka Bojan Čečarić precizan je sa bele tačke i rezultat je dva jedan što je dovoljno za prolaz sobzirom da su u prvom meču igrači Spartaka slavili sa dva nula

Nedugo nakon što je Spartak dao gol navijači domaćeg tima su uleteli i prekinuli utakmicu.Kapiten domaćeg tima uspeo je da ih vrati posle razgovora i utakmica je mogla da se nastavi.I ako u subotičani ostali sa igračem manje naši igrači pokazali su veliku želju da nastave takmičenje u Evropi.

Ovo je istorijski uspeh, u narednom krugu Subotički tim igraće protiv Danske ekipe Brondbija.Prva utakmica se igra devetog avgusta u Novom Sadu dok je revanš 16 avgusta.