Fudbaleri „Spartaka“ pobedom su se oprostili od svojih navijača

Fudbaleri „Spartaka“ pobedom su se oprostili od svojih navijača. U okviru vanrednog, 19. po redu, kola Superlige „plavi golubovi“ su, juče, na Gradskom stadionu, pred oko 200 promrzlih gledalaca, ubedljivo savladali novosadski „Proleter“ sa 4:1.

Iako su gosti bolje otvorili prvo poluvreme i, već u 4. minutu, pripretili su domaćim igračima, Subotičani su, u desetom minutu, došli u vođstvo od 1:0. Strelac je bio Lazar Tufegdžić, koji je izveo solo akciju, prevario je nekoliko protivničkih fudbalera i zatresao je mrežu golmana Nikole Petrića.

Nakon toga, Novosađani se nisu predavali i izjednačili su rezultat, u 28. minutu, pogotkom Lazara Marjanovića.

Sa tim rezultatom otišlo se na pauzu, a u drugom poluvremenu izabranici šefa stručnog štaba Vladimira Gaćinovića zaigrali su još bolje i sigurnije, pa su, preko strelca prvog gola, Lazara Tufegdžića, u 62. minutu, došli u vođstvo od 2:1. Samo četiri minuta kasnije, zahvaljujući Milanu Marčiću, koji je odlično iskoristio šut Stefana Denkovića iz kornera, bilo je 3:1 za „Spartak“, dok je konačnih 4:1 postavio najbolji pojedinac jučerašnjeg meča, Lazar Tufegdžić, u 83. minutu.