Fudbaleri Spartaka i Mladosti iz Lučana podelili su bodove u Subotici

U derbiju desetog kola prvenstva Super lige, koji je odigran juče, na Gradskom stadionu, fudbaleri Spartaka igrali su nerešeno, 3:3, protiv odlične ekipe Mladosti iz Lučana.

Početna inicijativa raspoloženih Subotičana krunisana je ranim vođstvom, od 1:0, već u petom minutu,  efektnim pogotkom mladog Bojana Čečarića.

Nakon tog gola  plavi golubovi stalno su  atakovali  na gol Nikole Petrića i, umesto da povećaju svoje vođstvo, borbeni gosti izjednačili su na 1:1, u 30. munutu, pogotkom  Stefana Milosavljevića iz slobodnog udaca.

Na pauzu se, ipak, otišlo sa  vođstvom domaćina od 2:1, a strelac tog pogotka, u 37. minutu,   bio je Mile Savković.

Isti igrač, inače, po našoj oceni, i najbolji pojedinac ovog susreta, još jedanput, se upisao u listu strelaca i to u 52. minutu.

Nakon drugog  pogotka Mileta Savkovića, malobrojna publika na Gradskom stadionu zanemela je kada su fudbaleri Mladosti u 56. minutu, preko Miloša Trifumovića, smanjili vođstvo Subotičana na 3:2, a samo minut kasnije, rezulat je već bio 3:3, zahvaljujujći snažnom i preciznom šutu Aleksandra Pejovića.

U nastavku ovog odličnog i zanimljivog meča, tačnije u 75. minutu, teren je, zbog povrede, morao da napusti pouzdani Branimir Jočić, koji je celu prošlu sezonu, pauzirao, jer je operisao koleno.

O kakvoj se povredi radi, znaće se tačno nakon današnjih detaljnijih lekarskih pregleda.

Treneri obe ekipe mogu biti zadovoljni remijem, pogotovo što je ova utakmica igrana po teškom terenu, pošto  je tokom većeg dela prepodneva u Subotici padala obilna kiša.

Fudbalere Spartaka u sredu, 30. septembra, očekuje meč šesnaestine finala Kupa Srbije u Lipljem Selu, na Kosovu i Metohiji, protiv Poleta 1980, a u 11. prvenstvenom kolu  plavi golubovi biće gosti novajlije u elitnom društvu,  ekipe Zemuna, koja je u prošlom kolu  igrala nerešeno, 0:0,   u Ivanjici, protiv Javora.