Fudbaleri Spartaka deklasirali su Borac iz Čačka sa 4:0

Posle trijumfa od 2:1 protiv Bačke iz Bačke Palanke, a bez povređenih Vladimira Torbice i Marka Pantića,  mladi fudbaleri Spartaka ponovo su obradovali svoje navijače, pošto su u drugom kolu prvenstva Super lige pobedili, u Lučanima, Borac iz Čačka sa ubedljivih 4:0.

Lepršava i sigurna igra plavih golubova od prvog minuta utakmice rezultirala je ranim vođstvom od 1:0 već u 14. minutu.

Nakon asistencuje Nemanje Nikolića, u listu strelaca prvi se upisao brzonogi Đorđe Ivanović, a u 37. minutu, Mile Savković odlično je uposlio najboljeg pojedinca ovog susreta Nemanju Nikolića, kome nije bilo teško da povisi vođstvo Subotičana na 2:0,  što je i bio rezultat prvog poluvremena.

Ni u drugih 45 minuta nije bilo značajnijih promena, jer su motivisani i raspoloženi fudbaleri Spartaka, preko Mileta Savkovića, u 49. minutu poveli sa 3:0, dok je sudbinu Čačana, u 56. minutu, zapečatio, a ko bi drugi, nego Nemanja Nikolić svojim drugim golom, koji je postignut posle preciznog  centaršuta Ivanovića.

Zahvaljujući ovom,  novom,  trijumfu, fudbaleei Spartaka, sa šest osvojenih bodova, trenutno zauzimaju drugu poziciju na superligaškoj tabeli, iza beogradskog Partizana, a ispred Crvene zvezde i novosadske Vojvodine, koji, isto tako, imaju po  šest bodova.

U narednom kolu, koje je na programu u subotu, 5. avgusta, plavi golubovi ugostiće aktuelnog državnog prvaka, ekipu Partizana, a taj meč igraće se na Gradskom stadionu, sa početkom u 19 časova.

Inače, oficijelna Web stranica Super fudbalske lige Srbije proglasila je napadača plavih golubova, Nemanju Nikolića, za najboljeg igrača proteklog kola, pa je, pored njegovih golova, i ovo laskavo priznanje, dokaz više da su Subotičani, za vrlo kratko vreme, pronašli adekvatnu zamenu sa vrsnog golgetera Ognjena Mudrinskog, koji je prešao u beogradski Čukarički.