Fudbaleri „Crvene zvezde“ bili su prejaki za plave golubove

Pred početak jučerašnjeg duela plavih golubova i „Crvene zvezde“, Milan Veljković direktor Fudbalskog kluba „Spartak“, uručio je standardnom prvotimcu Stefanu Miloševiću uramljeni dres sa brojem 100 povodom njegovog stotog nastupa za tabor subotičkog superligaša, a pre nego što je sudija Danilo Grujić iz Niša dao znak za početak ove utakmice, koja će u analima ostati zapamćena kao prvi meč koji je odigran na rekonstruisanom Gradskom stadionu, Dragan Simović, predsednik Fudbalskog kluba „Spartak“, dodelio je gradonačelniku Bogdanu Labanu plaketu za poseban doprinos razvoju sporta u Subotici, nakon čega je prvi čovek našeg grada izveo početni udarac , koji je i označio početak dugo očekivanog fudbalskog spektakla na krajnjem severu Bačke.

Uvodnih desetak minuta proteklo je u početnom ispitivanju snaga, a prvu priliku za postizanje gola imali su favorizovani gosti, preko najefikasnijeg strelca Mohameda Bena, ali je kapiten plavih golubova Nemanja Ćalasan odbijenu loptu ispucao i spasio je svoj gol. Nakon toga, igrači „Zvezde“ preuzeli su terensku inicijativu, ali je, u 23. minutu, mladi plavi golub David Dunđerski mogao da dovede svoj tim u vođstvo, međutim, njegov šut bio je neprecizan i poslao je loptu preko gola.

Samo dva minuta kasnije, usledio je udarac Bena u prečku, da bi, u 36. minutu, borbeni i konkretniji gosti , preko Marka Gobeljića došli u vođstvo od 0:1.

Pet minuta kasnije crveno-beli su duplirali svoju prednost, kada je sudija pokazao na belu tačku, nakon što je Milana Pavkova u kaznenom prostoru oborio Ćalasan, a siguran realizator najstrože kazne bio je Ben, koji se u listu strelaca upisao i u 69. minutu, kada je postigao treći gol za goste, dok je počasni pogodak za domaćina realizovao Bojan Čečarić, u 90. minutu.

Nakon devetog prvenstvenog poraza, fudbaleri „Spartaka“, sa 16 osvojenih bodova, zauzimaju dvanaestu poziciju na tabeli, a u narednom kolu očekuje ih jako teško gostovanje u Nišu protiv drugoplasiranog tima na tabeli, ekipe „Radničkog“, koja je, juče, kao gost, pobedila beogradski „Voždovac“ sa 1:0.