Fudbaleri Bačke 1901 pobedili su ekipu Odžaka sa 3:2

Nakon prošlonedeljnog trijumfa od 2:1 u Beočinu protiv Cementa, mladi fudbaleri Bačke 1901, u okviru vanrednog, 20. po redu, kola Srpske lige – grupa „Vojvodina“, juče, su, pred svojim navijačima, pobedili ekipu Odžaka sa 3:2.

Iako su bili oslabljeni neigranjem „pocrvenelog“ kapitena Saše Kiša i povređenih: Nikole Studena, Igora Antunića, Dejana Tumbasa, Vojkana Višnjića i Bojana Bjelobrka, izabranici trenera Zorana Ćirića poveli su sa 1:0, u 21. minutu, golom Srđana Orčića. Samo minut kasnije borbeni gosti, preko Marka Matijaševića, izjednačili su na 1:1. Milivoj Krmar u 34. minutu doveo je domaćina u vođstvo od 2:1, a na 2:2 poravnao je Nikola Šakić u 52. minutu, dok je pobedu i tri izuzetno važna boda u borbi za opstanak Subotičanima obezbedio Krmar, svojim drugim pogotkom, koji je realizovao u 83. minutu.

Zahvaljujući ovom novom trijumfu, fudbaleri Bačke 1901 sada imaju 20 bodova i nalaze se na 12. mestu na tabeli, a u subotu im predstoji teško gostovanje vodećem Bečeju 1918.