Fudbaleri „Bačke 1901“ „iščupali“ su bod protiv kulskog „Hajduka“

Posle prošlonedeljnog trijumfa od 2:1 na „vrućem“ terenu u Prigrevici protiv „Bratstva 1946“, mladi fudbaleri „Bačke 1901“, juče, su, na terenu kraj somborske kapije, „iščupali“ izuzetno važan bod protiv drugoplasiranog „Hajduka 1912“ iz Kule, protiv kojeg su remiziirali sa 1:1.

Više od 200 gledalaca moglo je da uživa u izuzetno napetom i borbenom meču 25. kola Srpske lige – grupa „Vojvodina“, u kojem su tokom prvih 45 minuta neugodni gosti, predvođeni nekadašnjim strategom „Bačke“ Zoranom Ćirićem, imali više od igre, ali im realizacija nije bila jača strana. Prvu ozbiljniju šansu domaći su imali u 17. minutu, kada je Đorđe Glišović bio neprecizan. Posle rovovske borbe na sredini terena, „Hajduk“ je, u 33. minutu, golom Vladana Vidakovića poveo sa 1:0, a domaćini su, minut pre završetka regularnog toka utakmice, izjednačili rezultat na 1:1. Andrija Milić izveo je korner, a golman Kuljana Bojan Brać bio je neoprezan i lopta je po zemlji prešla gol liniju za veliku radost ne samo igrača, već i navijača „Bačke“.

Nakon 25. odigranih kola, mladi izabranici šefa stručnog štaba Save Pavićevića, u konkurenciji sedamanest ekipa, sa 33 osvojena boda, trenutno, zauzimaju osmu poziciju na tabeli.

U narednom kolu, koje je na programu u subotu, u 16 časova i 30 minuta, u goste im dolazi „Cement“ iz Beočina, kojem Subotičani žele da se revanširaju za minimalan poraz od 2:1 u prvom delu šampionata.