Dvanaest medalja za plivače Spartak-Prozivke na Letnjem prvenstvu Srbije

Plivači Spartak-Prozivke osvojili su dvanaest medalja na ovogodišnjem Letnjem prvenstvu Srbije za juniore i u apsolutnoj kategoriji, koje je održano u Sportskom centru Novi Beograd. Na ovom šampionatu učestvovalo je oko 350 plivača i plivačica iz 45 domaćih klubova, a boje Spartak-Prozivke branilo je šest takmičara. Od njih, najuspešniji je bio Novak Savić, koji je, u kategoriji juniora uzrasta od 15 do 16 godina, osvojio dva srebrna odličja i tri bronze. Njegov klupski kolega Balaž Farkaš stigao je na cilj prvi u disciplini 50 metara prsno i, sa novim ličnim rekordom, okitio se zlatnom medaljom. Boris Fermanović uspeo je da izbori dve bronze, a u apsolutnoj kategoriji Mina Mastilović našla se na pobedničkom postolju u disciplini 100 metara slobodnim stilom, a osvojila je i dva druga mesta. Sekulu Sekuloviću pripalo je srebro u disciplini 100 metara leđno, dok je Bojan Udicki bio četvrti, ali sa postavljenim novim ličnim rekordom, u disciplini 50 metara delfin. U ekipnom plasmanu u apsolutnoj konkurenciji Plivački klub Spartak-Prozivka takmičenje je završio na sedmom mestu.